זכאות לפי שם משפחה

איך אדע לפי שם המשפחה שלי אם אני זכאי לאזרחות פורטוגלית?

מיליוני ישראליים זכאים לאזרחות פורטוגלית על פי החוק שנחקק בפורטוגל בפברואר 2015. בחוק נאמר כי הממשלה רשאית להעניק אזרחות למבקש ממוצא יהודי שהוא צאצא למגורשי ספרד ופורטוגל.

אם ביכולתכם להוכיח כי אתם דור המשך להורים או סבים וסבתות, שגורשו במאה ה-15 ממדינות אלו: צפון אפריקה (מרוקו, אלג’יריה, מצרים ועוד) סוריה, טורקיה, יוון ומדינות נוספות, מגיע לכם אזרחות ודרכון פורטוגליים.

דרכון פורטוגלי נותן זכויות מלאות של אזרח אירופאי, משמע היכולת לטייל, לחיות ולעבוד בפורטוגל ובמדינות האיחוד האירופי באופן חוקי, ללא ויזה או הגבלת זמן.

כדי לקבל אזרחות פורטוגלית אתם לא צריכים לגור שם, אבל אם תבחרו בכך או לגור בכל אחת ממדינות אירופה תוכלו ליהנות מכל הזכויות הסוציאליות הקיימות בהן, לרכוש נדל”ן במחירים נמוכים וליהנות מהטבות מס. בנוסף, תוכלו לרכוש השכלה גבוהה בפורטוגל ובחלק ממדינות האיחוד בחינם.

הקהילה היהודית בפורטוגל בוחנת את אילן היוחסין, לכן רצוי לנסות לאתר את שם המשפחה שלכם מצד שני ההורים, הסבים והסבתות והוריהם.

לא כל שמות המשפחה כלולים ברשימת שמות המשפחה, שממשלת פורטוגל פרסמה ובה שמות הזכאים לקבלת אזרחות. יש שמות משפחה אשכנזיים שגם להם יש זכות לקבל אזרחות ולא מופיעים ברשימה ויש שלא נמצאים בה מפאת שינוי שם המשפחה במרוצת השנים. חברת פורט-פס אונליין מחזיקה צוות שמספק שירות VIP ללקוחותיו ובעזרת גינאולוג של החברה הם יוכלו בקלות ובמהירות לתת לכם את התשובה האם אתם בעלי זכאות לאזרחות פורטוגלית, גם אם שמכם נמצא ברשימה כדאי לבדוק זכאות כדי לא להיכנס לתהליך שיכול להיות מסורבל וארוך מאד. לבדיקת זכאות על פי שם משפחה ללא עלות והתחייבות.

אם אתם רוצים לעבוד באירופה באופן חוקי, לרכוש בית בספרד ולפרוש אליו בפנסיה, לעבור באופן חופשי במדינות האיחוד האירופי ללא הגבלת זמן, להבטיח את עתידכם המקצועי באמצעות רילוקיישן אפשרי, מומלץ שתבדקו אם אתם זכאים לאזרחות פורטוגלית.